Genomförda arrangemang

7-19 januari
Nyårskonserten
Växjö, Göteborg, Stockholm & Malmö

18 januari
Daniel Sloss – CAN’T
Amiralen, Malmö

30 januari-4 februari
The Music of Les Misérables in Concert
Riksturné 6 svenska städer

8-11 februari
Seven Drunken Nights – The Story Of The Dubliners
Malmö, Helsingborg, Göteborg & Stockholm

16 & 19 februari
FOREVER – the best show about the KING OF POP
Malmö & Stockholm

7-26 februari
Svansjön – Ukrainian Classical Ballet
Riksturné 7 svenska städer

25 februari-3 mars
The Nadrew Lloyd Webber Concert Gala
Riksturné 7 svenska städer

24 mars
Pappa Kapsyl – Dinosauriernas alfabet
Nöjesteatern, Malmö

1-4 april
Rhythm of the Dance
Norrköping, Stockholm, Göteborg, Malmö

14 januari-21 maj
The Mystery of Banksy – A Genius Mind
Amiralen, Malmö

17-22 januari
Nyårskonserten
Riksturné 5 svenska städer

3 februari
Alla tiders Åsa-Nisse
Nöjesteatern, Malmö

3-10 februari
The Lion King – The Music Live in Concert
Jönköping & Kalmar

4-13 februari
Les Misérables in Concert
Riksturné 8 svenska städer

17 februari-2 mars
Svansjön – Nationalbaletten från Kiev
Riksturné 12 svenska städer

17 februari
Lasse Stefanz – så har du aldrig sett dem förut!
Nöjesteatern, Malmö

24 februari-10 mars
The Andrew Lloyd Webber Concert Gala
Riksturné 13 svenska städer

26 februari & 1 april
Anita och Gunnar
Malmö & Ängelholm

5 mars & 7 maj
Babblarna Andra Musikalen
Lund & Malmö

19 mars-31 april
Pang i Bygget – Fawlty Towers
Nöjesteatern, Malmö

30 april
Pappa Kapsyl – Farlig Barnmusik!
Nöjesteatern, Malmö

10 maj
Konsert med Jon Henrik Fjällgren
Nöjesteatern, Malmö

17-18 maj
Shirley Valentine – Maria Lundqvist
Nöjesteatern, Malmö

19 maj
Jack Dee – Off the Telly 2023
Nöjesteatern, Malmö

27-30 juli
MAMMA MIA! The Musical Under The Stars
Mölleplatsen, Malmö

6-12 augusti
Birgit Nilsson-dagarna
Båstad

22 september 2023-11 februari 2024
De’ e’ det här vi kallar kärlek
Nöjesteatern, Malmö

23-30 september
Oktoberfest
Amiralen, Malmö

27 september 2023-4 februari 2024
The Mystery of Banksy – A Genius Mind
Stadsgårdsterminalen, Stockholm

27 september
Marika Carlsson – Smalast när man dör vinner
Nöjesteatern, Stockholm

5 oktober-25 november
En värld av Skifs
Amiralen, Malmö

5 oktober
Noice – I natt är hela stan vår
Nöjesteatern, Malmö

17 oktober
MASOOD BOOMGAARD PRESENTS: SELF-HELP SINGH LIVE
Nöjesteatern, Malmö

7-9 november
The Manhattan Transfer – The World Farewell Tour
Stockholm, Malmö & Göteborg

15 november
The Umbilical Brothers – The Distraction
Nöjesteatern, Malmö

29 november
The High Society – Christmas is Comin’
Nöjesteatern, Malmö

6 december
Jag gör vad fan jag vill med Katrin Sundberg
Nöjesteatern, Malmö

27-28 december
Babblarna Andra Musikalen
Lund & Malmö

Nyårskonserten från Wien – Estland

27 januari-6 februari
Scalarevyn
Nöjesteatern, Malmö

26 februari-8 maj
Pippi Långstrump kommer till stan
Riksturné 6 svenska orter

7-10 april
The Greatest Love of All – A Tribute to Whitney Houston starring Belinda Davis
Malmö & Göteborg

6-7 maj
What’s Love Got To Do With It – A Tribute to Tina Turner
Malmö & Norrköping

12 maj-19 juni
Grease på turné
Riksturné 15 svenska orter

17 juni
Dara Ó Briain – So…Where Were We?
Nöjesteatern, Malmö

2-4 september
Lord of The Dance
Norrköping, Malmö & Göteborg

23 september-11 december
Mitt om natten – Musikalen med Kim Larsens & Gasolins största hits
Nöjesteatern

2 oktober
Babblarna Första Musikalen
Lunds Stadsteater

14-21 oktober
Queen Machine
Riksturné 6 svenska städer

26 oktober
Alan Carr – Regional Trinket
Nöjesteatern, Malmö

1-3 november
Soweto Gospel Choir – Heart of Africa
Malmö, Jönköping, Stockholm

20-22 november
The Manhattan Transfer – 50th Anniversary
Malmö & Stockholm

17 december
Jul & Kul med Babblarna
Nöjesteatern, Malmö

24 september-12 december 2021
Glada Änkan
Nöjesteatern, Malmö

5-11 oktober 2021
Respect – Aretha Franklin Tribute Show
Riksturné 4 svenska orter

8-12 oktober 2021
Rythm of The Dance
Riksturné 5 svenska orter

9-10 november 2021
Earth, Wind & Fire feat. Al McKay
Malmö & Stockholm

14 november-2 december 2021
St Petersburg Baletten
Riksturné 10 svenska orter

9-19 december 2021
Elvis Christmas & Gospel
Riksturné 10 svenska orter

17-19 december 2021
Jul & Kul med Babblarna
Nöjesteatern, Malmö & Stadsteatern, Lund

6-26 januari 2020
Nyårskonserten 2020
Riksturné 9 svenska orter

31 januari 2020
Thriller Live
Malmö Arena

7 februari 2020
The Cavern Beatles
Nöjesteatern, Malmö

14-17 februari 2020
Queen Machine
Riksturné 4 svenska orter

15-17 februari 2020
The Best of Ennio Morricone
Riksturné Göteborg, Stockholm, Malmö

20 februari – 8 mars 2020
Grease – På Turné
Riksturné 9 svenska orter

28 februari 2020
Hits of the 60’s
Nöjesteatern, Malmö

1-8 mars 2020
Andrew Lloyd Webber Musical Gala 2020
Riksturné 8 svenska orter

1-8 mars 2020
Ryska baletten
Riksturné 11 svenska orter

8 mars 2020
Babblarna
Nöjesteatern, Malmö

5–16 januari 2019
Nyårskonserten 2019
Riksturné 11 svenska orter

12-17 januari, 15-20 mars 2019
Svansjön – Ryska Nationalbaletten från Moskva
Riksturné 10 svenska orter

30 november 2018-24 februari 2019
Musikalen Annie
Nöjesteatern, Malmö

26-27 januari 2019
The Best of Ennio Morricone
Göteborg, Norrköping

3-4 februari 2019
Fastlove – A Tribute to George Michael
Malmö, Stockholm

7 februari 2019
Cavern Beatles
Nöjesteatern, Malmö

1 Mars till 5 Maj
Musikalen Annie
Lorensbergsteatern, Göteborg

3 Mars till 7 April 2019
Babblarna – Andra musikalen
”Bibbel Babbel Bubbel”
Lunds Stadsteater,
Nöjesteatern, Malmö

5 Mars till 17 Mars 2019
Andrew Lloyd Webber Gala
Riksturné 7 svenska orter

15-23 mars 2019
Elvis The Musical
Riksturné 8 svenska orter

Fre 15 Mars 2019
Karsten Torebjer Miraklet från Jylland
Nöjesteatern, Malmö

21-24 mars 2019
Prince Tribute – The Purple Xperience
Feat Marshall Charloff
Rival, Stockholm

22 Mars
45 Minuter med Tom Lehrer
Nöjesteatern, Malmö

23 Mars
Arne Aligator
Nöjesteatern, Malmö

30-31 mars 2019
Mr. Morfar med Allan Svensson
Nöjesteatern, Malmö

13 april 2019
The Gonks – A Tribute
Nöjesteatern, Malmö

3 till 4 augusti
Birgit Nilsson Festkonsert
Birgit Nilsson Museum, Båstad

22 september
Karius och Baktus
Nöjesteatern, Malmö

3 oktober 2019 till 16 februari 2020
Grease the Musical
Nöjesteatern, Malmö

4 oktober till 24 november
Woodstock 50år
Riksturné 18 svenska orter

8 oktober 2019
Bellamy Brothers
Nöjesteatern, Malmö

1 november
The Show – ABBA tribute
Malmö Arena, Malmö

5 & 12 december 2019
Grease Sing-A-Long LIVE
Nöjesteatern, Malmö

6 till 16 december
Svansjön – St Petersburg festival ballet
Riksturné 4 svenska orter

9 till 10 december
House of Cohen/Perla
Malmö och Stockholm

10 till 15 december
Nötknäpparen – St Petersburg festival ballet
Malmö och Stockholm

19 december
Christmas Night
Nöjesteatern, Malmö

6–16 januari 2018
Nyårskonserten 2018 – Schönbrunn Slottsfilharmoniker, Wien
Riksturné i sju svenska orter

29 september 2017–25 februari 2018
The Sound of Music
Nöjesteatern, Malmö

24 januari–4 februari 2018
Svansjön – Ryska Nationalbaletten från Moskva
Riksturné i 11 svenska orter

2 februari 2018
Rhythm of the Dance
Malmö Live, Malmö

10 & 12 februari 2018
Michael Jacksons Thriller Live
Malmö Arena & Cirkus, Stockholm

11, 16 & 23 februari 2018
Helmut Lotti – Comeback tour
Stockholm, Göteborg, Malmö

13 februari 2018
Alice i Underlandet på is
Lorensbergsteatern, Göteborg

28 oktober 2017–4 mars 2018
The Art of the Street – Magic City
Magasin 9, Stockholm

9–11 mars 2018
Shrek Musikalen
Nöjesteatern, Malmö

17–20 mars 2018
Andrew Lloyd Webber Gala
Halmstad, Malmö, Göteborg, Stockholm

23 mars 2018
Anders och Måns – Nu har vi väl trevligt?
Nöjesteatern, Malmö

6–8 april 2018
Shaolin – The Mystical Power of Shaolin Kung Fu
Malmö. Stockholm, Göteborg

6–8 april 2018
Minns du mig? – Annika Andersson och Thomas Petersson
Nöjesteatern, Malmö

14 april 2018
Dr Glas – Thorsten Flink
Nöjesteatern, Malmö

18 maj 2018
How To Become Swedish in 60 Minutes
Nöjesteatern, Malmö

20-21 april 2018
Dåliga Människor
Nöjesteatern, Malmö

11 augusti 2018
Birgit Nilsson 100 år – Hyllnings Konsert
Birgit Nilsson Museum, Båstad

14 september-27 oktober 2018
The Play That Goes Wrong
Nöjesteatern, Malmö

4-7 oktober 2018
The Hollies – A Highway of Hits
Stockholm, Karlstad, Göteborg, Malmö

20 oktober 2018
Alcazar – ”20 years of disco – Mission completed”
Baltiska hallen, Malmö

5-7 november 2018
Soweto Gospel Choir – Freedom
Stockholm, Halmstad, Malmö

8 november-15 december 2018
The Play That Goes Wrong
Lorensbergsteatern, Göteborg

28 november-4 december 2018
Svansjön – St Petersburg Festival Ballet
Stockholm, Uppsala, Malmö, Kalmar

3 december 2018
Nötknäpparen – St Petersburg Festival Ballet
Växjö

19 december 2018
Christmas Night
Nöjesteatern, Malmö

30 november 2018-24 februari 2019
Musikalen Annie
Nöjesteatern, Malmö

7 – 22 januari 2017
Nyårskonserten – Schönbrunn Slottsfilharmoniker, Wien
Riksturné i åtta städer

3 september – 29 januari 2017
Body Worlds – Hälsa
Malmömässan, Malmö

26 januari – 13 mars 2017
Svansjön. Ryska Nationalbaletten från Moskva
Riksturné i åtta städer

27 januari – 26 mars 2017
Sugar – I hetaste laget
Nöjesteatern, Malmö

25 februari 2017
Andrea Bocelli
Ericsson Globe, Stockholm

30 mars 2017
Petra Mede – Den ofrivilliga Divan
Nöjesteatern, Malmö

31 mars 2017
Wahlgren & Wistam
Nöjesteatern, Malmö

7 april 2017
En Hel Massa Lasse. Lasse Holm med gäster
Nöjesteatern, Malmö

8 april 2017
Thomas Petersson. – Tillbaka i verkligheten
Nöjesteatern, Malmö

26 november 2016 – 23 april 2017
Tutankhamun – Graven och skatterna
Magasin 9, Frihamnen, Stockholm

3 maj 2017
The Show- A tribute to ABBA
Malmö Arena, Malmö

22 september 2017
The Bootleg Beatles in Concert
Malmö Arena, Malmö

29 september 2017–25 februari 2018
The Sound of Music
Nöjesteatern, Malmö

2 oktober 2017
Diana Krall
Cirkus, Stockholm

7 oktober 2017
Juan Diego Flòrez möter MSO
Malmö Live, Malmö

19–23 oktober 2017
The Whitney Houston Show
Riksturné: Örebro, Stockholm, Nyköping, Malmö, Göteborg

19 oktober 2017
Sigurd & Brundin – show
Nöjesteaterns Pianobar, Malmö

28 oktober 2017–4 mars 2018
The Art of the Street – Magic City
Magasin 9, Stockholm

2–6 november 2017
Babblarna – första Musikalen
Nöjesteatern, Malmö & Lunds stadsteater

12 november 2017
Patti Austin – Ella Now & Then
Göta Lejon, Stockholm

26 november 2017
Sissels jul
Malmö Live

4 & 6 december 2017
Nötknäpparen – St.Petersburg Festival Ballet
Malmö Live & Cirkus, Stockholm

Musikalen Sällskapsresan
Nöjesteatern, Malmö

Nyårskonserten 2016
Sverigeturné

Svansjön-Ryska Nationalbaletten från Moskva
Malmö, Sthlm, Gbg

Alacazar
Baltiska Hallen, Malmö

Electric Light Orchestra – performed by Phil Bates & Band
Nöjesteatern, Malmö

6-7 mars
Jethro Tull
Göteborg, Stockholm

17 mars
Kikki Danielsson
Nöjesteatern, Malmö

10 april
Jefferson Starship
Nöjesteatern, Malmö

11 april
Rock The Ballets Romeo & Julia
Cirkus, Stockholm

17-18 april
The Hollies
Malmö & Stockholm

24 april
Nina Hagen
Cirkus. Stockholm

3 september – 29 januari 2017
Body Worlds – Hälsa
Malmömässan, Malmö

11 september
Dmitri Hvorostovsky
Malmö Live

23 september-1 oktober 2016
Jäkelskap i kikar’n
Nöjesteatern, Malmö

12 oktober
Phil Bates & Band perform the music of Electric Light Orchestra
Skandiascenen, Stockholm

27 oktober 2016
Jill Johnson
Nöjesteatern, Malmö

28 september-30 oktober 2016
Tusen Bitar
Riksturné

25-26-27 november 2016
Soweto Gospel Choir
Göteborg – Malmö – Halmstad

7 oktober – 4 december 2016
Rakt ner i fickan
Nöjesteatern, Malmö

15 okober – 10 december
Klas Klättermus
Nöjesteatern, Malmö, Lunds Stadsteater

25 november – 11 december
Kanske Världens Bästa Julshow – Mikael Neuman & Tommy Juth
Estrad, Nöjesteaterns Bakficka, Malmö

25 november – 21 december 2016
En Klassisk Jul – Rickard Söderberg & Arja Saijonmaa
Riksturné i 22 orter

27 november – 3 december 2016
St Petersburg Festival Ballet – Nötknäpparen / Svansjön
Riksturné i sex städer

16 december 2016
Christmas Night
Malmö Konserthus

Musikalen Sällskapsresan – Nöjesteatern, Malmö
Svansjön, Ryska Nationalbaletten från Moskva – Göteborg, Halmstad
Pang i bygget – Nöjesteatern, Malmö
Lord of the Dance – Malmö, Göteborg, Stockholm
Nyårskonserten 2015 – Sverigeturné
Blues Brothers – Stockholm, Göteborg, Malmö
Musikalen Hair – Nöjesteatern, Malmö
Tusen Bitar – Sverigeturné
Brännvin i kikarn – Nöjesteatern, Malmö
Michael Jackson’s Thriller Live – Malmö Arena
Sinatra & Friends – Malmö Live
Robert Wells Rhapsody in Rock – Sverigeturné
Sven-Bertil Taube & Göran Fristorp – Nöjesteatern
Pippi Långstrump kommer till stan – Nöjesteatern Malmö + turné
Dödsdansen – Lunds Stadsteater
The Godfather Live in Concert – Malmö Arena
Svansjön – St Petersburg Festival Ballet – Malmö Live
Manhattan Transfer – Nöjesteatern, Malmö
Christmas Night – Malmö Live

Nyårskonserten 2014 – Sverigeturné
I sista minuten – Nöjesteatern, Malmö
ABBA – The Show – Baltiska Hallen, Malmö
Verklighetens folk – Nöjesteatern, Malmö
45 bortkastade minuter med Tom Lehrer – Nöjesteatern, Malmö
Tommy Körberg – Nöjesteatern, Malmö
Livat i Parken – Nöjesteatern, Malmö
James Taylor – Cirkus, Stockholm
The Hollies – Sverigeturné
Jobba för två – Nöjesteatern, Malmö
10cc – Sverigeturné
Varning för Magnus & Brasse – Nöjesteatern, Malmö
Ted Gärdestad hyllning – Nöjesteatern, Malmö
Brit Floyd – Sverigeturné
Rhapsody in Rock 25 år – Sverigeturné
Peter Carlsson – Lund
Weeping Willows – Malmö
Harlem Gospel Singers – Nöjesteatern, Malmö
Christmas Night – Nöjesteatern, Malmö

Nyårskonserten 2013 med Schönbrunns slottsfilharmoniker från Wien – Skandinavienturné
Thomas Petersson – Nöjesteatern, Malmö
Campa i Klaveret – Nöjesteatern, Malmö
Stefan Sauk – Nöjesteatern, Malmö
Måns Möller – Nöjesteatern, Malmö
Michael Jackson´s Thriller Live – Helsingborg & Stockholm
Ronja Rövardotter – Nöjesteatern, Malmö
Three Phantoms – Göteborg & Stockholm
Burt Bacharach – Malmö Opera
West Side Story – Nöjesteatern, Malmö
Kristina från Duvemåla, konsertversion – Jönköping
Rock the Ballet – Sverigeturné
Brit Floyd – Sverigeturne
Ronny Ericksson – Nöjesteatern, Malmö
Rat Pack – Malmö
Procol Harum – Sverigeturné
Lisa Miskovsky – Sverigeturne
Every Day is Saturday Night – Tribute to Bee Gees – Malmö
Soweto Gospel Choir – Sverigeturné
Larry Carlton – Nöjesteatern, Malmö
Pasion De Buena Vista – Sverigeturné
Christmas Night – Nöjesteatern, Malmö
Tutankhamun-utställning – Malmö

Tutankhamun-utställning, Malmö
Nyårskonserten 2012 med Schönbrunns slottsfilharmoniker från Wien, Skandinavienturné
Zpanska Flugan, Nöjesteatern
Elvis Forever, Baltiska Hallen
Peter Karlsson
80’s Live, Amiralen
Michael Bublé, Globen
Lord of The Dance, Malmö
Pang på Pensionatet, Nöjesteatern
Elvis Costello, Stockholm
Andrea Bocelli, Malmö Arena
Status Quo, Christinehof slot
Tony Bennett, ´Stockholm
Spamalot, Oslo
Vita Hästen, Malmö
Rock The Ballet, turné
Night of The Proms, turné
Brit Floyd, turné
Faulty Towers, Malmö
Stefan Sauk, Malmö/Lund
I god beredskap, Malmö
Mark Levengood, Malmö

Monty Phyton’s Spamalot, Nöjesteatern, Malmö
Monty Phyton’s Spamalot, Oscarsteatern, Stockholm
Nyårskonserten 2011 med Schönbrunns slottsfilharmoniker från Wien, Skandinavienturné
Abba-The show, Malmö Arena
Gasolin, teaterproduktion, Malmö Konserthus
Flamingokvintetten, Nöjesteatern Malmö
Michael Jackson’s Thriller, Lund/Göteborg
Woody Allen, Stockholm
Peace Frog – Tribute to Jim Morisson, Nöjesteatern Malmö
Sven-Ingvars, Nöjesteatern Malmö
Rock The Ballet, Stockholm/Malmö
Dubliners, Malmö Konserthus
Cecilia Bartoli, Malmö Opera
The Hollies, Malmö/Stockholm
Max Raabe Orchestra, Sverigeturné
Legally Blonde – The Musical, Nöjesteatern Malmö
Robert Gustafsson, Amiralen Malmö
Gregorian, Sverigeturné
Soweto Gospel Choir, Sverigeturné
Christmas Comedy, Nöjesteatern Malmö
Julkonserten 2011, Sverigeturne

Pippi Långstrump, Nöjesteatern Malmö & turné
High School Musical, Turné
Lord of the Dance, Turné
The Opera Show, Malmö Konserthus
Virus I Bataljonen, Nöjesteatern Malmö
Jonas Gardell, Malmö Konserthus & Nöjesteatern
Cirkus Möller, Nöjesteatern Malmö
Best of Thomas Petersson, Nöjesteatern Malmö
Mark Leevengood, Nöjesteatern Malmö
Monty Phyton’s Spamalot, Nöjesteatern Malmö
Nyårskonserten 2010 med Schönbrunns slottsfilharmoniker från Wien, Skandinavienturné
ABBA The show, Malmö Arena
Ett Makalöst Bröllop, Nöjesteatern Malmö
Queen – We are the Champions, Baltiska Hallen Malmö
Pasion de Buena Vista, Turné
Eva Dahlgren, Paladium Malmö
Manhattan Transfer, Malmö
Hansson de Wolfe United, Lund
Julkonserten 2010, Turné

Dubliners, Stockholm, Göteborg, Malmö
Cats The Musical, Oslo
Svensson Svensson, Nöjesteatern
Real Group, Malmö, Helsingborg
Thriller Live, Turné
Mark Leevengood, Nöjesteatern
Cliff Richard & The Shadows, Malmö Arena, Ericsson Globe Sthlm
Pippi Långstrump, Nöjesteatern
Julkonserten 2009, Turné
Schönbrunn Slottsfilharmoniker från Wien, Turné
Boeing Boeing, Nöjesteatern
High School Musical Göta Lejon, Stockholm
Shaolin Kung Fu, Turné
Bo Kaspers Orkester, Malmö Konserthus
3Elvises, Turné
Håkan Hellström, Malmö Konserthus
Jill Jonsson, Malmö Konserthus
Ulf Lundell, Malmö Arena
Kiri Te Kanawa, Stockholms Konserthus
Helmut Lotti, Baltiska Hallen Malmö
Rikard Wolff, Malmö Opera
Pasion de Buena Vista, Göteborgs Konserthus

High School Musical, Nöjesteatern
Jose Carreras
Manhattan Transfer
Julkonserten 2008
Soweto Gospel Choir, Turné
Ulf Lundell
Hits of The 60s
Kalle Moraeus & Sven-Bertil Taube m fl
Take 6, Turné
The Rat Pack
Brel- Rakt in i hjärtat
Rhythm of The Dance, Turné
Elvis Forever
Manhattan Transfer
Kolla Povel
Peter Carlsson & Blå Grodorna
Evita-The Musical
Live Nation Christmas
3Elvises Las Vegas show
CATS – The Musical, Nöjesteatern & Dalhalla
Jill Jonsson
Jonas Gardell
Smokie
Guldmaskgalan 2008
Claes Eriksson solo
Sound Of Music Arenaturné
12 Tenors
Van Morrison
Rhythm of The Dance, Turné
Manhattan Transfer – Dalhalla
Shaolin Kung Fu – Dalhalla
Cats – Dalhalla
Blood, Sweat & Tears – Dalhalla
Sven-Bertil Taube
Santana
Dahlgren & Jöback
ABBA – The Show
Elaine Paige
Refreshments

chönbrunn Slottsfilharmoniker, Wien (Turné)
Musikalen Grease, Nöjesteatern
Musikalen Grease on Tour (Arenaturné)
Jill Johnsson, Malmö Konserthus
Spirit of Broadway-Musical revue (Turné)
Björn Kjellman, Malmö Opera
Povel Ramel, Nöjesteatern
Hasse Kvinnaböske Andersson (Turné)
Pippi Långstrump, Nöjesteatern
Dubliners (Turné)
Liza Minnelli, Stockholms Konserthus
Bryan Adams, Christinehof slott
Soweto Gospel Choir, Dalhalla
Timbuktu/Peps/Magnus Tingsek, Christinehof slott
Elvis Costello & Allain Toussant, Dalhalla
Per Gessle, Christinehof slott
Norah Jones, Cirkus Stockholm
CATS – The Musical, Nöjesteatern Hösten 2007 (55 föreställningar)
Lord of the Dance (Turné)
Thriller – A tribute to Michael Jackson, Lisebergshallen Göteborg
Jonas Gardell, Malmö Konserthus
Rickard Wolff, Malmö Konserthus
Shirley Clamp, Malmö Konserthus
Dancin In The Streets (Turné)
Abba Forever, Malmö Konserthus
Julkonserten 2007 (Turné)

Schönbrunn Slottsfilharmoniker, Wien (Turné, 20 konserter)
STOMP (Turné, 12 föreställningar)
Lord of The Dance (Turné, 10 föreställningar)
Rat Pack (Turné, 4 konserter)
Musikalen Annie Nöjesteatern
Sissel Kyrkjebö (2 konserter)
Smokie
Babben (2 föreställningar)
RENT, Nöjesteatern (2 föreställningar)
Kalle Moreaus & Bengan Jansson Touch of Africa
Dubliners
The Swedish Night Rotary Int Convention
Tomas Ledin, Christinehof slott
Ulf Lundell, Svaneholm slott
James Brown
BB King
Musikalen Grease Nöjesteatern
Rhythm of The Dance (Turné)
ABBA – The Show (Turné)
Jill Johnsson, Malmö konserthus
Soweto Gospel Choir (Turné)
Manhattan Transfer (Turné)
Buddy The musical
Jethro Tull
Bo Kaspers Orkester
Sauk & Bergqvist
Julkonserten 2006 (Turné, 33 konserter)

Schönbrunn Slottsfilharmoniker, Wien (Turné, 13 konserter)
Turning Tossig, Nöjesteatern (Revy, 9 föreställningar.)
Michael Flatley´s Lord of The Dance (Turné, 9 föreställningar.)
Spirit of Broadway (Musical-revy, turné, 3 föreställningar.)
Smokie, Malmö
Abba – The Show (Turné, 5 föreställningar.)
Elling, Nöjesteatern (9 föreställningar.)
Helmut Lotti (Turné, 3 konserter)
Pettson & Findus Malmö & Lund, (5 föreställningar.)
Kalle Moraues & Bengan Jansson, Nöjesteatern (2 föreställningar.)
Peter Carlsson & Blå Grodorna, Nöjesteatern (3 föreställningar.)
Diggiloo, Christinehof slott
Ulf Lundell, Christinehof slott
Lasse Berghagen, Christinehof slott
Uggla / Lena Ph / Darin, Christinehof slott
Ingvar Nordström, Svaneholm slott
Abba – The show, Svaneholm slott
Abba – The show, Dalhalla Rättvik
Annie – The musical, Nöjesteatern (50 föreställningar.)
Soweto Gospel Choir (Turné, 17 konserter)
Off The Wall (Turné 2 konserter)
Harlem Gospel Singers (Turné, 4 konserter)
Julkonserten 2005 (Turné, 28 konserter)
Jonas Gardell, Malmö Konserthus
Ainbusk Singers, Malmö & Hborg konserthus
Magic Night Lund

Helmut Lotti (3 konserter)
Kikki, Lotta, Bettan (3 konserter)
Reelinandarockin (2 konserter)
Nyårskonsert från Wien
Queen – We are the champions (8 shower)
James Last (2 konserter)
Diggiloo
Musikalen Porgy & Bess (3 föreställningar.)
Två Bröder, Nöjesteatern (Fars)
A Magic Night
Hungry heart, A tribute to the music of Bruce Springsteen (2 konserter)
Freddy Birset (3 konserter)
Al Jarreau
Diana Krall, (2 konserter)
Jesus Christ Superstar
Doris & Knäckebröderna (Julshow, 10 föreställningar.)
Julkonserten 2004 (26 konserter)

Elton John
Jerry Williams / Sven-Ingvars
Ulf Lundell
Fame Factory
Musikalen Victor Victoria
Änglar – med glorian på sné
Queen – We are the Champions (Turné)
ABBA – The Show (Turné)
Helene Sjöholm
Bo Kaspers Orkester
Carola -Jul i Jerusalem
Julkonserten 2003 (Turné)

Carola Julkonsert
Charlie Chaplin´s Modern Times
Chippendales
Cliff Richard
Dan Bäckman
Hela Sjukan (Teater)
Jonas Gardell
Julkonserten 2002 (Turné)
Manhattan Transfer
Mikael Wiehe
Rhapsody In Rock
Spaghetti Al Dente (Show)
Spaghetti Con Amore (Show)
Svingelskogen (Musikal)
The British Stallions
Triple & Touch (Turné)
Tomas Ledin
Ulf Lundell
Viktoria Tolstoy

Björn Skifs
Bo Kaspers Orkester
BOND
British Stallions (Turné)
Carl-Einar Häckner
Danne Stråhed (Krogshow)
Jonas Gardell
Julkonserten 2001 (Turné)
Lars Winnerbäck
Mikael Wiehe (Turné)
Sissel Kyrkjebö (Turné)
Sound of Music (Musical)
Spaghetti Al Dente (Krogshow)
The Beatles Story (Turné)
Tottas Bluesband

Dionne Warwick
Hank Marvin
Idolerna
I Hetaste Laget (Musical)
Jan Malmsjö
Jerry Lee Lewis / Chuck Berry / Owe Törnqvist
Little Richard
Povel Ramel / Wencke Myhre / Putte Wickman
Rhapsody in Rock: Robert Wells
Richard Wolff
Sanne Salomonsen / Rickfors / Ronander
Semestercharmören (Teater)
Smokie
Stefan & Krister
The Real Group
Tom Jones
Tommy Steele (Turné)
Triple & Touch / Maria Lundqvist (Turné)
Triple & Touch /Maria / Lill Lindfors (Turné)
Ulf Lundell

After Shave (Show)
Bäddat för sex: Thomas Petersson (Teater)
Chippendales
Denna Penna Bensin (Show)
Eva Dahlgren
Rhapsody in Rock
Rhythm of the Dance
Robert Broberg
Robert Wells
Spanska Ridskolan
Tango Pasión (Turné)
Triple & Touch (Show)
Triple & Touch / Maria Lundqvist (Show)
Triple & Touch / Sissel Kyrkjebö
Victor Borge (Turné)

Ainbusk Singers
After Dark (Krogshow)
Alhanko
Arja Saijonmaa
BB King
Chippendales
Chris Barber
Denna Penna Bensin (Krogshow)
Där fick du: Stefan & Krister (Teater)
Hank Marvin
Harlem Globetrotters
Harry Belafonte (Turné)
Jerry Lee Lewis / Chuck Berry
Little Richard
Triple & Touch / Sissel Kyrkjebö (Turné)
Jonas Gardell
Julio Iglesias
Musical
Opp och Poppa (Krogshow)
Peter Jöback (Turné)
Rakt ned i fickan (Teater)
Rhapsody in Rock
Robert Wells
Stellan Sundahl (Turné)
The Blues Brothers
The Real Group
Thomas Petersson
Triple & Touch (Krogshow)
Ulf Lundell

Alhanko
Carola
Chippendales
Denna Penna Bensin (Krogshow)
Jerry Lee Lewis
Jerry Lee Lewis / Chuck Berry / Lisa Ekdal
Lennie Norman / Claes Malmberg
Little Richard
Raj Montana Band
Manhattan Transfer (Turné)
Richard Wolff
Musical
Rock’n Roll Music Cabaret (Krogshow)
Rocky Horror Show
Stefan & Krister (Krogshow)
Sylvia (Teater)
The Real Group
Tito Beltran / Robert Wells
Tomas Ledin
Triple & Touch (Turné)
Triple & Touch / Malmö Musikteaters ork
Triple & Touch / Sissel Kyrkjebö (Turné)
Ulf Lundell
ZZ Top

Ainbusk Singers (Krogshow)
En överdos kaffe (Krogshow)
Guys & Dolls (Turné)
Gyllene Tider
Jonas Gardell
Musical
Petersson Avec Peterson
Pulp
Robert Broberg
Rocky Horror Show (Turné)
Smokie
Status Quo
Sven-Ingvars
The Real Group
Toffelhjältar (Teater)
Triple & Touch (Turné)
Triple & Touch / Sissel Kyrkjebö (Turné)
Victor Borge (Turné)

After Dark (Krogshow)
Chess konsertversion Körberg / Glenmarks m fl
Chippendales
Elvis-The Legend U.K. (Krogshow)
Fru Vennermans Fall (Teater)
George Martin (Turné)
Glenmarks
Harlem Gospel Choir (Turné)
Harry Belafonte (Turné)
Hjäälp-the Nerd (Teater)
Hooters
Musical
OD
Petersson Avec Peterson (Krogshow)
Porgy & Bess (Turné)
Sikta mot stjärnorna
Suede
Svingelskogen
Tom Jones
Tommy Körberg
TOTO
Triple & Touch / Sissel Kyrkjebö (Turné)
Van Morrison

Andrew Lloyd Webbergala (Turné) Am
Christer Sjögren
Evita (Turné) Am
Galenskaparna / After Shave
Jethro Tull
Kim Larsen
Musical
Olle Adolphson
Press (Teater)
På Håret (Krogshow)
Rocktåget Uggla / Orup / Just D / Cajsa Stina
Roxette
Ryska Stadsbaletten (Turné)
Skåpbubblor (Revy)
Status Quo
Stefan och Krister :Sommarbuskis
Svante Thuresson
Svingelskogen
Trassel (Teater)
Triple & Touch (Turné)
Ulf Lundell
Victor Borge (Turné)
Visor & Rosor
Wencke Myhre

Aerosmith
BB King
Beach Boys
Chippendales
George Martin / Malmö Symfoniorkester
Greven av Luxemburg (Teater)
Harry Belafonte (Turné)
Helt Apropå (Krogshow)
Hooters
Hot House Flowers
Mora Träsk
Mulliga Vitaminer (Teater)
Peter LeMarc
Robert Broberg
Rocktåget Anders Glenmark / Eric Gadd (Turné)
Ryska Stadsbaletten
Sickan Carlsson / Annalisa Ericson
Wiehe / Afzelius
Wilmer X

After Dark
Ain’t Misbehavin (Turné) Am
BB King
Chippendales
Ernst Hugo Järegård
Europe
Hanne Boel
Krog
Marie Fredrikssson
Meg Westergren
Mikis Theodorakis
Musical
Nana Mouscori
Neil Sedaka
Niklas Strömstedt
Oklahoma Am
Procol Harum
Rocktåget – Ledin / Dahlgren / Lisa Nilsson
Skvaller
Status Quo
Sweet Charity
Teater
Tom Petty
Tomas von Brömsen

Alice Cooper
Bonnie Raitt
Europe
Harlem Globetrotter (Turné)
Harry Belafonte
Hasse Andersson (Turné)
Helsingborgsrevyn / Sonja Stjernqvist
Helt Apropå, Moriskan
Jan Sigurd
Klasses Låda
Kraftwerk
Krogshow
Level 42
Orup
Nationalteatern
Roxette
Sator
Sator & Thåström
Skid Row
Skånerevyn
The Real Group
Show
Tomas Ledin
Ulf Lundell

A Chorus Line (Turné) Am
Alice Cooper
Gianna Nannini
Hanne Boel
Helsingborgs Nyårsrevy
Ivan Reproff
Just D / Papa Dee / Kayo / Maxi priest
Kjell Lönnå
Kurt Ohlsson
Lena Philipsson
Magnum
Magnus Härenstam (Turné)
Mora Träsk
Musical
Prins Gröt (Barnteater)
Robert Broberg (Turné)
Susanne Vega
Sven Bertil Taube / Hgb Kammarkör (Turné)
Tanita Tikaram
The Hooters
The Pogues
The Real Group
Vaya con Dios
Wilmer X
Yngwie Malmsten

Alice Cooper
Ann-Sofie Mutter
Black Sorrows
Bob Dylan
Cirkus Broadway
Disneyland after Dark
Hot II
Eldkvarn / Anne-Lie Rydé / Wilmer X / Jakob Hellman
Europe
Eva Dahlgren
Kjell Höglund
Kjell Lönnå
Kurt Olsson
Lena Philipsson
Lill-marit Bugge / Anna-Lena Brundin / Lis Sörensen
Little Steven
Magnum
Magnus Härenstam (Turné)
Magnus Uggla
Marie Bergman
Mikael Rickfors
Mora Träsk
Omar & the Howlers
Orup
Ozzy Osborne
Ratata
Roxette
Sanne Salomonsson
Sky High
The Pouges
Tomas di Leva
Victor Borge
White Lion

AC/DC
Al di Meola
Chaka Kahn
Chick Corea
David Lee Roth
Donovan
Eddie Skoller
Frank Zappa
Gianna Nannini
Hasse Andersson (Turné)
John Hiatt
John Norum
Jonathan Richman
Leonard Cohen
Magnus Härenstam
Musical
Olof Buchard
Orup
Paco de Lucia
Pat Metheny Group
Robert Broberg
Roxette
Queen Ida
Sophisticated Ladies (Turné) Am
Style
Susanne Alfvengren
The Mission
The Pogues
The Swingle Singers
Thomas Di Leva
Tommy Körberg
Toto
Trance Dance
Ulf Lundell
Uriah Heep
Yngwie Malmsten
Zarah

Bo Diddley
Climax Blues Band
Communards
Cornelis Wreesvijk
Deep Purple
Disneyland after Dark
Eldkvarn
Erasure
Eva Dahlgren
Eva Dahlgren / Ratata / Roxette
Europe
Göran Söllcher
Helsingborg Symfoniorkester
Helt Apropå / Tottel Wallin (Turné)
Imperiet
Jennifer Holiday
John Hiatt Band
John Mayall
John McLaughlin
Jonathan Richman
Karl Kanga
Kicki Danielsson
Latin Quarter
Level 42
Lolita Pop
Magnus Härenstam (Turné)
Marie Fredriksson
Martin Best
Mats Ronander
McLaughlin / Hellberg
Mercedes Sosa
Mikis Theodorakis
Miles Davis
Monica Zetterlund
Motorhead
Olof Buchard
Pretty Maids
Psychedelic Furs
Randy Crawford
Ratata
Robert Broberg (Turné)
Robert Wells
Royal Swedish Chamber Orch
Sky High
Sven Bertil Taube
Tomas di Leva
Toto

AC/DC
Accept
Afzelius Wiehe
Alla Pugatjova
Arild Andersen
BB King
Björn Afzelius
Dan Hylander
Europe
Eurythmics
Hansson de Wolfe
Imperiet
Iron Maiden
Jackson Brown
Katrina & the Waves
Lill Lindfors
Magnus Uggla
Miriam Makeba
Metallica
Mikis Theodorakis
Motley Crue
Py Bäckman
Queen Ida
Sade
Status Quo
Style
Susanne Alfvengren
Sven Bertil Taube (Göta Kanal turné)
Twisted Sisters
Ulf Lundell

Accept
Al di Meola
Bobbysocks
Bosse Parnevik / Totte Wallin / Creme Fraiche (Turné)
Chaka Kahn
David Johansen
Deep Purple
Eva Dahlgren
Gary Moore
Herreys
Howard Jones
Hörselmat
Imperiet
Indochine
Katrina & the Waves
Larry Coryell
Mats Ronanader
Mikael Wiehe
Miles Davis
Mink DeVille
Mireille Matthieu
Nico & the Factions
Nils Lofgren
Paco de Lucia
Pat Metheny
Pernilla Wahlgren
Ratata
Robert Broberg
Saxon
Shorty Rogers
Sven-Bertil Taube
Tommy Körberg
Tribute
Ulf Lundell
Up with People
Wanda Jackson

Birgit Carlstén
Bobby McFadden
Carola Häggkvist
David Lindley
Depeche Mode
Dio
Gary Moore
Gerry Mulligan
Hair (Turné) Am
Hansson de Wolfe United
John Hiatt Band
Kiss
Level 42
Little Steven
Mike Oldfield
Mink DeVille
Musical
Nina Hagen
Robert Broberg (Turné)
Saxon
Showboat (Turné) Am
Staffan Scheja
The Firm
Toots Thielemans
Tundra
West Side Story (Turné) Am
Whitesnake
Wiener Sängerknaben

Accept
Ain’t Misbehavin Am. (Turné)
Black Sabbath
Carola Häggqvist
David Allan Coe
David Lindley
Def Leppard
DIO
Ella Fitzgerald
Elvis Costello
Gary Burton
Göran Fristorp / Martin Best (Turné)
Jerusalem Symphony Orch
Jesus Christ Superstar (Körversion Collegium)
Kiss
Magnus Uggla
Musicum
Orfei Drängar med Eric Ericson
Lill Lindfors
Little Steven
Martin Best / Göran Fristorp
Meat Loaf
Musical
N.Y.C. Steps
Ozzy Osbourne
Rainbow
Randy Brecker
Saga
Saxon
Scorpions
Sky
Spandau Ballet
Steps
Sven Bertil Tabue / Ulf Björlin (Turné)
Tina Turner
Totte Wallin / Gösta Linderholm (Turné)
Wiehe / Afzelius

Ain’t misbehavin Am
Chattanoga
Classix Nouveaux
Duran Duran
Finn Kalvik
Ella Fitzgerald
Gösta Linderholm
Gösta / Totte (Turné)
Hansson de Wolfe United
Kim Larsen
Mike Oldfield
Mink de Ville
Motorhead
Musical
Ola Magnell (Turné)
Peter Green
Pete Shelley
Phil Lynott
Prima Primadonner (Turné)
Radiosymfonikerna
Kid Creole
Sally Oldfield
Shakin Stevens
The Jam
Thin Lizzy
Toots & the Maytals
Totte / Gösta / Marie (Turné)
Totte Wallin (Turné)
Trille
Ulf Lundell (Turné)
Up With People
Wilson Pickett m fl That’s Soul

Black Uhuru
Bosse Parnevik
Boomtown Rats
Chattanooga
Dag Vag / Ebba Grön
Dave Edmunds
David Lindley
Diego Blanco
Eddie Skoller
Elvis Costello
Eric Clapton
George Thorogood
Gyllene Tider
Gösta Linderholm (Turné)
Iron Maiden
Joan Armatrading
Judas Priest
Kim Larsen
Manfred Mann
Manhattan Transfer (Turné)
Marianne Faithful
Marie Bergman
Mikael Rickfors
Mikis Theodorakis
Mink de Ville
Motorhead
Nils Lofgren
Nine Below Zero
Noice / Docenterna / Docent Död
Ola Magnell / Totte Wallin (Turné)
Oscar Peterson
Pointers Sisters
Ramones
Robert Palmer
Sir Douglas Quintet
Sky
Somos
Stiff Little Fingers
Sven Bertil Taube
The Blues Band
The Jam
Thin Lizzy
Tomas Ledin / The Kids
Totte Wallin (Turné)
Ulf Lundell
Wilson Picket

Albert King
Arja Saijonmaa
Björn Skifs
Chuck Berry
Clash
Eric Clapton
Def Leppard
Diego Blanco (Turné)
Gyllene Tider
Gösta Linderholm
Hollywood
Isabel & Angel Parra
Inti-Illimani
Karlskrona TV:
Kim Larsen
Konstantin Wecker
Los Parra
Madness
Martin Best / Ulf Björlin (Turné)
Mercedes Sosa
Musical
Nina Hagen
OD / Elisabeth Söderström / Eric Ericson
Owe Törnqvist
Pasadena Roof Orchestra
Pretenders
Rainbow
Ramones
Richard Clayderman
Rick Wakeman Band
Rockpile
Scorpions
Sham 69
Shu bi dua
Sky
Sonny Terry & Brownie McGhee
Somos
Stephan Grappelli / Larry Coryell
The Jam
Thin Lizzy
Ulf Lundell (Turné)
Uriah Heep
Vargtass
Victor Borge
Weather Report

Arja Saijonmaa / Inti Illimani
Burl Ives
City Boy
Cornelis Wreejsvik/Ann-Kristian Hedmark
Dave Edmund’s
Dire Straits
Elvis Costello
Factory
Gunilla von Bahr/Diego Blanco (Skolturné)
Gunilla von Bahr/Margareta Jonth
Ian Dury
Jean-Luc Ponty
Jimmy Cliff
John McLaughlin
John Miles
Lasse Holmqvist (Skolturné)
Manfred Mann
Manhattan Transfer
Nationalteatern
Nicolai Gedda
Nils Lofgren
Peter Tosh
Povel Ramel
Roger Whittaker
Scaffel Pike
Sid Jansson / Lasse Göransson (Skolturné)
Steel Pulse
Steve Gibbons Band
Thin Lizzy
Tomas Ledin/Factory
UFO
Ulf Lundell
Uppsala Domkyrkas Gosskör

10cc
Al di Meola
Alan Stivell
Arja Saijonmaa
Barbi Benton
Bette Midler
Blue Öyster Cult
Bonnie Tyler
Chick Corea
City Boy
Darts
Dave Edmunds Rockpile
Diego Blanco
Dolly Parton
Electric Light Orchestra
Emmylou Harris
Frank Zappa
Gasolin
Genesis
Göran Fristorp m Leif Strands kammarkör
Ian Dury
Jean-Luc Ponty
Jimmy Cliff
John Miles
King Singers (Turné)
Kinks
Lou Reed
Magnus Uggla
Manfred Mann
Manhattan Transfer
Martin Best
Mikael Neumann (Skolprogram)
Mikis Theodorakis
Mireille Mathieu
Nationalteatern
OD med Eric Ericson
Peter Tosh
Rory Gallagher
Runaways
Santana
Scaffel Pike / Tomas Ledin
Shu Bi Dua
Smokie
Status Quo
Steve Gibbons
Sven Bertil Taube / Ulf Björlin / Collegium Musicum
The Pasadena Roof Orchestra
Thin Lizzy
Tom Petty
Tom Robinson Band
Truxa (Skolprogram)
Up with People
Weather Report
Victor Borge

10cc
AC/DC
Black Sabbbath
Boney M
Camel
Chicago
Chieftains
Dr Hook
Gasolin
Graham Parker
Gunilla von Bahr / Diego Blanco
Herbie Hancock
Hybris
Ian Hunter / John Cale
Jean Luc Ponty / Larry Coryell
Jethro Tull
Jimmy Cliff
John Miles
King Singers
Landslaget
Little Feat
Lou Reed
Manhattan Transfer
Martin Best
Merit Hemmingsson / Gloria Lundell / Maritza Horn
Mikis Theodorakis
Nazareth
Nils Lofgren
Ola Magnell
Pugh Rogefelt
Scaffel Pike / Gösta Linderholm / Marie Bergman
Smokie
Staffan Scheja / Barbara Hendricks
Steeleye Span
Supertramp
The Chieftains
The King Singers
Weather Report
Victor Borge

10cc
Sensational Alex Harvey Band
Andrés Segovia
Billy Swan
Chick Corea
Commander Cody
Demis Roussos
Frank Zappa
Gentle Giant
Gloria Gaynor
Gregoris
Herbie Hancock
Juliette Greco
Kinks
Kiss
Kursaal Flyers
Kustbandet / Hoola Bandola / Södra Sveriges Balalaikor
Manfred Mann
Nazareth
Neil Young
Nils Lofgren
Olof Buchard
Patti Smith
Poco
Roger Whittaker
Rory Gallagher
Sailor
Staffan Scheja/Barbara Hendricks
Steve Harley & Cockney Rebel
Supertramp
Sweet
T Rex
Ted Nudgent
Thin Lizzy
Tina Charles
Truxa
Ulf Lundell
Wiener Sängerknaben (Turné)

10cc
ABBA
Barry McGuire
Billy Cobham
Blue Öyster Cult
Demis Roussos
Diego Blanco
Dr Hook
Fairport Convention
Green Slade
Grus i Dojjan
Gunilla von Bahr/Diego Blanco
Hamilton Pipes and Drums
Hawkwind
Lionel Hampton
Lou Reed
Lynard Skynard
Made in Sweden:Jojje Wadenius
Nazareth
Procol Harum
Ronnie Lane
Sparks
Status Quo
Stig Järrel
String Driven Thing
Sweet
Södra Bergens Balalaikor
The Drifters
Viveca Lindfors
Weather Report

Alvin Lee
Andres Segovia
Demis Roussos
Dubliners
Edwin Hawkins Singers
Faces
Focus
Geordie/Thin Lizzy
Jethro Tull
Manfred Mann
Merit Hemmingson
Mott the Hoople
Nazareth
Peps Blodsband
Procol Harum
Pugh & Rainrock
Queen
Rod Stewart
Roxy Music
Savage Rose
Slade
Solarplexus
Sparks
Status Quo
Tasavallan Presidenti
Wiener Sängerknaben

Alice Cooper 2 3
American Blues Festival
Cornelis Vreeswijk
Fairport Convention
Heads
Heads, Hands & Feet
Hoola Bandoola Band
Incredible String Band
Jethro Tull
Jimi Hendrix Memorial
Memphis Slim/Big Mama Thornton/Big Joe Williams/T-Bone Walker
Paul McCartney & Wings 2 3
Procol Harum 2
Rockoperan Tommy
Santana 2
Savage Rose
Siljabloo
Steppenwolf 2
Södra Bergens Balalaikor
Ten Years After
Tollarparn
Tom Paxton
Trinidad All Star Steel Band

Heta Linjen
Hoola Bandoola Band
Jerico Gospel Musical
Kvintetten Olsson
Lunds Jazzkapell
Sveriges Jazzband

Olympenkonserter 1971–2009

© Copyright – Julius AB